Alojas mednieku klubs | Vēsture
15699
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15699,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

VĒSTURE

Liecības par Alojas mednieku klubu jau atrodamas 20.gs. sākumā. Mednieku un makšķernieku žurnālu – “Mednieks un Makšķernieks”1924.g. Nr.11 – novembris.

LAIPNI LŪDZAM MŪSU KLUBĀ.

“Aloja, 1924.gada 2.novembris.

Alojā atklāja Alojas mednieku biedrību un viņas klubu. Biedrības valdē ir redzamakie vietejie darbinieki: kā valdes priekšsedetajs – lauksaimnieks G.Pētersons, valdes locekļi J.Vītols, A.Smilga, P.Krogzems un O.Ķirsis. Pateicoties valdes intensivai darbibai, īsā laikā biedriba jau apvienojusi pāri par 100 biedru. Pie atklāšanas aktaglīti dekoretā jaunā kluba zālē un kopmielastā piedalijās biedri un vairaki goda viesi, kuri izjustās runās cildinaja biedrības valdes darbibu un viņas mērķus, nododot pēdejo realizešanai sirsnigakos vēlejumus.

“Mednieks un Makšķernieks”1924.g. Nr.11 – novembris

VĒSTURE

Liecības par Alojas mednieku klubu jau atrodamas 20.gs. sākumā.
Mednieku un makšķernieku žurnālu – “Mednieks un Makšķernieks”1924.g. Nr.11 – novembris
Mednieku biedribas un kluba atklāšana.
Aloja. 2.nov. Alojā atklāja Alojas mednieku biedrību un viņas klubu. Biedrības valdē ir redzamakie vietejie darbinieki: kā valdes priekšsedetajs – lauksaimnieks G.Pētersons, valdes locekļi J.Vītols, A.Smilga, P.Krogzems un O.Ķirsis. Pateicoties valdes intensivai darbibai, īsā laikā biedriba jau apvienojusi pāri par 100 biedru. Pie atklāšanas aktaglīti dekoretā jaunā kluba zālē un kopmielastā piedalijās biedri un vairaki goda viesi, kuri izjustās runās cildinaja biedrības valdes darbibu un viņas mērķus, nododot pēdejo realizešanai sirsnigakos vēlejumus.

Par mednieku biedrības un kluba atklāšanu žurnālā

“Bez tam bija ienākušas vairakas apsveikšanas telegramas un vēstules. Ar gandarijumu jamin, ka klubs ierīkots ērtās un glītās telpās un būs Alojā priekšzīmiga atpūtas vieta. Šinīs dienās klubā atvērs ari lasitavu, priekš kuras abonēs dažadus laikrakstus un žurnalus.

Labas sekmes darbiniekiem biedribas un kluba izveidošanā un sprausto mērķu sasniegšanai!

“Mednieks un Makšķernieks”1924.g. Nr.11 – novembris

Kluba vēsturiskā attīstība

Kolektīvs kā pirmorganizācija pastāv jau no 1957.gada, kuru 1994. gadā pārveidoja par sabiedrisku organizāciju. Viens no pirmajiem tā laika (Alojas mednieku biedrības) vadītājiem bija Nikolajs Kuks. Aiz viņa ir nākuši biedrības vadītāji: Uldis Krišjānis, Elmārs Mangulsons, Māris Lasmanis, Jāzeps Garjānis, Jānis Niedrītis, Jānis Veidemanis. Te sevišķi vajadzētu izcelt Elmāru Mangulsonu, kura vadībā mednieki saviem spēkiem izbūvēja šautuves kompleksu ar medniek māju un saimniecības šķūni, kas kalpo vēl šodien.

No 2009. gada vasaras AMK startē arī mednieku festivālā „Minhauzens ” , lai pierādītu savas prasmes, iepazina citu klubu medniekus un apmainījās viedokļiem un idejām. Šāda veida pasākumi rada kopības sajūtu medniekos un ļauj iepazīt medības no dažādiem rakursiem.2012. gadā Rencēnos, AMK pārējos medniekus pārsteica ar aku, kas rotāja AMK telšu placi.
2012.gadā tika aizsākta tradīcija rīkot Ziemassvētku balli kopā ar kaimiņu kolektīvu “Braslava”. Tā jau ir kļuvusi par jauku tradīciju, lai medniekiem un viņu ģimenēm būtu vēl viena vietu kur satikties un pāarunāt medībās gūtos iespaidus.

2012.gadā tika aizsākta tradīcija rīkot Ziemassvētku balli kopā ar kaimiņu kolektīvu “Braslava”. Tā jau ir kļuvusi par jauku tradīciju, lai medniekiem un viņu ģimenēm būtu vēl viena vietu kur satikties un pāarunāt medībās gūtos iespaidus.

2012. gadā AMK atklāja rekonstruētu šautuvi, kurā ir izveidots viens no labākajām aļņu šaušanas stendiem Latvijā. Vēlā tika rekonstruēta Alojas trapa un 35 m šaušanas sektors.

Vairākus gadus biedrības, vēlāk arī kluba vadītājs bija Dzintars Kļaviņš. Patreizējais kluba vadītājs ir Aigars Rumbergs. Alojas mednieku klubam ir bijušas vairākas paplašināšanās un sašaurināšanās. Agrāk Alojas mednieku biedrībā iekļāvās arī Braslavas mednieki, sastādot aptuveni 70 cilvēku lielu kolektīvu, kas apmedīja Alojas, Braslavas, Urgas, Vīķu, Vilzēnu teritorijas. Bet neatkarības sākumā 1990. gadā, Braslavas mednieki atdalījās un izveidoja savu Braslavas mednieku klubu.

Copyright 2010 © Alojas Mednieku Klubs
Visas tiesības paturētas
Copyright 2010 © Alojas Mednieku Klubs
Starflix.lv