Medības – vistiešākās rūpes par dabu.
Alojas mednieku klubs ir iesaistījies medību saimniecības veidošanā, kas šodien ir neizslēdzama sadarbība ar Valsts meža dienestu, apkaimes mednieku formējumiem un arī ar apkārtnes zemju īpašniekiem, kurā ietilpst ,meža zvēru postījumu mazināšana ,bebru aizsprostu likvidēšana un grūtajās ziemās meža zvēru piebarošana ,lai palīdzētu dzīvniekiem izdzīvot. Klubā ir pieredzējuši mednieki(jau vairāk kā 50 gadus), kā arī jaunie mednieki, kas papildina kluba rindas un nodrošina tā turpinājumu. Klubs ir uzsācis izlases veida -selektīvu medību virzienu ,kas nodrošina staltbriežu un stirnu populācijas izkopšanu, no aprites izņemot vājākos dzīvniekus, lai nākotnē izveidotos kvalitatīvas šo sugu populācijas.
Kolektīvs kā pirmorganizācija pastāv jau no 1957.gada, kuru 1994. gadā pārveidoja par sabiedrisku organizāciju. Viens no pirmajiem tā laika (Alojas mednieku biedrības) vadītājiem bija Nikolajs Kuks. Aiz viņa ir nākuši biedrības vadītāji: Uldis Krišjānis, Elmārs Mangulsons, Māris Lasmanis, Jāzeps Garjānis, Jānis Niedrītis, Jānis Veidemanis. Katrs no šiem bijušajiem biedrības vadītājiem ir devuši savu pienesumu biedrības attīstībā ,bet sevišķi jāizceļ Elmārs Mangulsons, kura vadībā mednieki saviem spēkiem izbūvēja šautuves kompleksu ar medniekmāju un saimniecības šķūni, kas kalpo vēl šodien.
Daudzus gadus biedrības(vēlāk arī-kluba)vadītājs bija Dzintars Kļaviņš. Pašreizējais kluba vadītājs ir Aigars Rumbergs. LPSR laikos Alojas mednieku biedrībā iekļāvās arī Braslavas mednieki, sastādot aptuveni 70 cilvēku lielu kolektīvu, kas apmedīja Alojas, Braslavas, Urgas, Vīķu, Vilzēnu un Puikules teritorijas. Līdz ar neatkarīgas Latvijas valsts izveidi 1990. gadā Braslavas mednieki izveidoja savu Braslavas mednieku klubu.
Līdz šim esam rīkojuši divas trofeju izstādes. Pirmā bija 2009.gadā Alojas dienas centrā, kur noslēgumā bija svinīgs vakars ,kur senjori dalījās ar atmiņu stāstiem par senajiem medību laikiem. Otra bija 2014.gadā ,kas jau bija ar reģionālu nozīmi un apvienoja vairākas tēmas-trofejas, kas bija no visas Ziemeļvidzemes, Staiceles fotobiedrības ”Laiks” organizēto izstādi “Mirklis dabā” un Alojas mūzikas un mākslas skolas bērnu meža dzīvnieku zīmējumu izstādi. Abas šīs izstādes guva lielu atsaucību katra savā mērogā un izraisīja interesi par medībām un mednieku ikdienu un rūpēm. Šajās izstādēs cilvēki varēja gūt priekšstatu par meža dzīvnieku dzīvi Alojas apkārtnes mežos. Ar šāda veida pasākumiem cenšamies informēt cilvēkus par medībām un lauzt stereotipus par medniekiem.
Alojas mednieku klubs vienmēr ir bijis gatavs jaunām idejām un ir atvērts interesantiem piedāvājumiem. 2009 gadā iestājāmies Latvijas mednieku asociācijā,kas toreiz bija vienīgā mednieku interešu pārstāve Latvijā. Esam iesaistījušies partnerībā „Brasla” ,kur iestājāmies no “ Īģes lauku partnerības” ,kas tika apvienota . Caur šīm partnerībām esam modernizējuši savu šautuvi ,kas šodien ir aprīkota ar modernākajām iekārtām, kas pieejamas pasaulē, līdz ar to sniedzot modernas šautuves iespējas medniekiem no visas Latvijas.
2009. gadā pirmo reizi piedalījamies mednieku festivālā „Minhauzens ” , lai parādītu savas prasmes un iepazītu citu klubu medniekus un apmainītos viedokļiem un idejām. Šāda veida pasākumi rada kopības sajūtu medniekos un ļauj iepazīt medības no dažādiem rakursiem.
2012.gadā tika aizsākta tradīcija rīkot mednieku balli kopā ar kaimiņu kolektīvu “Braslava”. Tā jau ir kļuvusi par jauku tradīciju, lai medniekiem un viņu ģimenēm būtu vēl viena vieta, kur satikties un pārrunāt medībās gūtos iespaidus.
2012. gadā atklājām jaunizbūvēto šautuvi, kurā ir izveidots modernākais aļņu šaušanas stends Latvijā, kas ir aprīkots ar elektronisko mērķi. Tam sekoja rekonstrukcijas darbi Alojas trapa, apaļā stenda un SK- 35 pārbūvē. Šautuves modernizēšana ir veicinājusi visu mednieku prasmes šaušanā ,kur arī tiek rīkotas Latvijas mēroga sacensības. Mūsu šautuvi ļoti bieži izmanto arī jaunsargi saviem treniņiem.
2015. gadā pasākuma “Mazais Zemnieku kauss” ietvaros notika kāds netipisks, bet ļoti svinīgs un mūsu klubam nozīmīgs notikums – svinības par godu ielas nosaukuma piešķiršanai. Iela, kas ved uz mūsu kluba šautuvi “Reišmalīši” no Smilšu ielas krustojuma, tika nodēvēta par Mednieku ielu. Tas viss varēja notikt, pateicoties mūsu idejai, kura guva atbalstu toreizējā Alojas novada domē. Paldies par to!
2018. gadā Alojas mednieku klubs iesaistījās projektā “100 darbi Latvijai- Burtu alfabēts Alojā”.Mums tika piešķirts lielais burts Š-šautuve ,šaut,šnepe,šurp,ššššš…Burtu izgatavoja viens no kluba vecbiedriem Mārtiņš Jeņčs , kuru pēc tam kopīgiem spēkiem kluba biedri arī uzstādīja. Par godu šai atklāšanai tajā dienā tika rīkoti divi Latvijas čempionāti: viens-šaušanā par skrejošu alni 100 metros un otrs-par skrejošu mežacūku 35 metros.