Alojas mednieku klubs | DROŠĪBAS PRASĪBAS
15748
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15748,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

DROŠĪBAS PRASĪBAS

Uz šautuvi jābūt līdzi pasei vai ID kartei. Ierodoties šautuvē ir jāiepazīstas ar Drošības noteikumiem un jāpiereģistrējas Apmeklētāju reģistrācijas žurnālā.

LAIPNI LŪDZAM MŪSU KLUBĀ.

Šautuvē iespējams izmantot gan savus, gan arī šautuves piedāvāto ieroci. Šaušanas zonā ir jāatrodas ar dzirdes un redzes aizsarglīdzekļiem, tādēļ lūgums ir paņemt līdz austiņas/ausu aizbāžņus un šaušanai paredzētas brilles. Austiņas un brilles ir pieejamas arī uz vietas šautuvē.

DROŠĪBAS PRASĪBAS


Ierodoties šautuves teritorijā ar savu ieroci, jums ir jābūt Ieroča nēsāšanas un/vai glabāšanas atļaujai. Ikvienam ierodoties šautuvē ir jābūt līdzi pasei vai ID kartei. Ierodoties šautuves kompleksā ir jāiepazīstas ar Drošības noteikumiem un jāpiereģistrējas Apmeklētāju reģistrācijas žurnālā.
Šaušanas zonā ir jāatrodas ar dzirdes un redzes aizsarglīdzekļiem, tādēļ lūgums ir paņemt līdz austiņas vai ausu aizbāžņus un šaušanai paredzētas brilles. Ja austiņu nav, tās ir pieejamas šautuvē izmantošanai bez papildus maksas.

Par treniņšaušanas nodarbību un šaušanas sporta sacensību drošības vispārējo noteikumu ievērošanu, kā arī par tehniskajiem un organizatoriskajiem pasākumiem dalībnieku, skatītāju un citu personu drošības garantēšanai treniņšaušanas vai mācību šaušanas nodarbību laikā ir atbildīgs šautuves (šaušanas stenda) īpašnieks.

Par drošības noteikumu ievērošanu konkrēta šāvēja vai šāvēju grupas treniņos vai nodarbībās ir atbildīgs attiecīgās nodarbības treneris vai instruktors. Par konkrētām darbībām ar ieroci treniņos un sacensībās ir atbildīgs ieroča lietotājs.
Šaušanas sporta sacensību laikā par dalībnieku, skatītāju vai citu personu drošību, kā arī par medicīniskās palīdzības nodrošināšanu ir atbildīgs sacensību organizētājs un sertificēts sacensību galvenais tiesnesis.

Aizliegts piedalīties treniņšaušanā, kā arī uzturēties šautuvē (šaušanas stendā) personām, kuras ir alkohola, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu iespaidā.
Treniņšaušana otrās un trešās kategorijas šautuvēs (šaušanas stendos) notiek tikai sertificēta instruktora vai trenera uzraudzībā.

1. pirmās kategorijas šautuvēs vecums nav ierobežots;
2. šaušanai ar lielas enerģijas pneimatiskajiem ieročiem vai mazkalibra B vai C kategorijas vītņstobra sporta šaujamieročiem, kuru munīcijai ir apmales kapsula, — 12 gadu;
3. šaušanai ar D kategorijas šaujamieročiem — 12 gadu;
4. šaušanai ar B un C kategorijas šaujamieročiem — 16 gadu;
5. šaušanai ar A kategorijas automātiskajiem šaujamieročiem — 18 gadu.

Personas, kurām nav attiecīgo šaujamieroču glabāšanas vai nēsāšanas atļaujas, treniņšaušanā, mācību šaušanā vai šaušanas sporta sacensībās piedalās tikai sertificēta instruktora vai trenera uzraudzībā. Instruktora vai trenera norādījumi šīm personām ir obligāti.

Kārtību, kādā Latvijas Republikā notiek treniņšaušana, mācību šaušana un šaušanas sporta sacensības, kā arī nepieciešamos drošības pasākumus nosaka Ministru kabinets.
Šaušanas instruktoru, treneru un šaušanas sporta sacensību tiesnešu sertificēšanas kārtību nosaka Ministru kabinets.
Šaušanas sporta sacensību tiesnešu sagatavošanu un uzskaiti veic un kategorijas viņiem piešķir attiecīgā sporta federācija.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 05.06.2003., 27.05.2004. un 02.04.2009. likumu, kas stājas spēkā 06.05.2009)

Otrās kategorijas šautuve(subsection)atļauts izmantot lielas enerģijas pneimatiskos ieročus un to munīciju, B, C un D kategorijas šaujamieročus un to munīciju; Otrās kategorijas šautuvi (šaušanas stendus) ir tiesības izveidot fiziskajām un juridiskajām personām, kuras atbilst ieroču aprites likuma 36.panta otrajā daļā minētajiem nosacījumiem un kuras ir saņēmušas Valsts policijas atļauju un attiecīgās pašvaldības licenci (atļauju). Valsts un pašvaldību institūcijām, kurām tiesības iegādāties, glabāt un izmantot ieročus piešķirtas saskaņā ar likumu, ir tiesības izveidot šautuves (šaušanas stendus) bez Valsts policijas atļaujas un pašvaldības licences (atļaujas).

Latvijas Šaušanas federācijas apstiprinātie medību šaušanas sacensību mērķi:

Skrejošas mežacūkas labās puses pamatmērķis CL36-12

Skrejošas mežacūkas kreisās puses pamatmērķis CK36-12

Skrejošas mežacūkas maināmais vidiņš CV36-12

Copyright 2010 © Alojas Mednieku Klubs
Visas tiesības paturētas
Copyright 2010 © Alojas Mednieku Klubs
Starflix.lv