Alojas mednieku klubs | AMK MAZAIS ZEMNIEKU KAUSS
15713
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15713,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

AMK MAZAIS ZEMNIEKU KAUSS

No 2009. gada AMK vadītājs A. Rumbergs ieviesa skaistu tradīciju Mazais Zemnieku kauss, kas pulcina lielākos apkārtnes zemniekus, kā arī kluba draugus uz ziemīgām sacensībām un dzinējmedībām AMK medību platībās.

LAIPNI LŪDZAM MŪSU KLUBĀ.

Tā ir iespēja noskaidrot trāpīgāgos zemniekus un zemju īpašniekus šautuvē un teikt paldies par viņu uzticību un atbalstu. Mazais Zemnieku kausa ietvaros rīts tiek pavadīts šautuvē, bet pēc karstas zupas, AMK biedri un viesi dodas uz mežu medībās. Pēc medībām, veiksmes gadījumā notiek medījuma apstrāde un AMK izsole, kuras laikā iespējams savā īpašumā iegūt AMK biedru sagatavos meža gaļas cienestus un citus gardumus. Izsolē iegūtie līdzekļi tiek novirzīti dažādiem mērķiem, atkarībā no konkrētā gada aktualitātes.

AMK MAZAIS ZEMNIEKU KAUSS

No 2009. gada AMK vadītājs A. Rumbergs ieviesa skaistu tradīciju Mazais Zemnieku kauss, kas pulcina lielākos apkārtnes zemniekus, kā arī kluba draugus uz ziemīgām sacensībām un dzinējmedībām AMK medību platībās. Tā ir iespēja noskaidrot trāpīgāgos zemniekus un zemju īpašniekus šautuvē un teikt paldies par viņu uzticību un atbalstu. Mazais Zemnieku kausa ietvaros rīts tiek pavadīts šautuvē, bet pēc karstas zupas, AMK biedri un viesi dodas uz mežu medībās. Pēc medībām, veiksmes gadījumā notiek medījuma apstrāde un AMK izsole, kuras laikā iespējams savā īpašumā iegūt AMK biedru sagatavos meža gaļas cienestus un citus gardumus. Izsolē iegūtie līdzekļi tiek novirzīti dažādiem mērķiem, atkarībā no konkrētā gada aktualitātes.

AMK ziemas pašā viducī rīko pasākumu, kura galvenais mērķis ir vairot saprašanos šīs apkaimes mednieku, zemju īpašnieku, pašvaldības un citu ar medībām tiešāk vai netiešāk saistīto starpā. Pasākums nodēvēts par “Mazo zemnieku kausu” un tā tradicionālā dienas kārtība gadu no gada ir šāda:

Dalībnieku pulcēšanās, sagaidīšana, reģistrācija un oficiālo papīru aizpildīšana; gan ciemiņi, gan mednieki atstāj medniekmājā līdzi atvestos “mājražojumus” – vai nu pašu izgatavotus, vai cita veida ciemakukuļus, kam lemts kļūt par vakarpusē paredzamās izsoles objektiem;

Šaušanas mači visiem interesentiem – atsevišķās grupās medniekiem (“Mednieki”) un nemedniekiem (“Zemnieki”); paralēli mačiem notiek izlūkošana – lencēju grupiņa apseko “Alojas” medību platības, lai nodrošinātu vēlāko medību veiksmi;

Pēc mačiem – agras pusdienas kopības gara vairošanai;

Pēc pusdienlaika – medības iepriekš izlūkotajās platībās; uz numuriem stājas gan kluba mednieki, gan tie ciemiņi, kas ir mednieki, pārējie viesi kuplina dzinēju rindas;

Pēc medībām – medījuma sadale, vakarēšana; labā un jautrā gaisotnē tiek apbalvoti maču uzvarētāji un rīkota iepriekš pieminētā “mājražojumu” izsole, turklāt šai brīdī jau zināms, kādam nolūkam paredzēti izsolē iegūtie līdzekļi.

Šaušanas mači visiem interesentiem – atsevišķās grupās medniekiem (“Mednieki”) un nemedniekiem (“Zemnieki”); paralēli mačiem notiek izlūkošana – lencēju grupiņa apseko “Alojas” medību platības, lai nodrošinātu vēlāko medību veiksmi;

Pēc mačiem – agras pusdienas kopības gara vairošanai;

Pēc pusdienlaika – medības iepriekš izlūkotajās platībās; uz numuriem stājas gan kluba mednieki, gan tie ciemiņi, kas ir mednieki, pārējie viesi kuplina dzinēju rindas;

Pēc medībām – medījuma sadale, vakarēšana; labā un jautrā gaisotnē tiek apbalvoti maču uzvarētāji un rīkota iepriekš pieminētā “mājražojumu” izsole, turklāt šai brīdī jau zināms, kādam nolūkam paredzēti izsolē iegūtie līdzekļi.

2015. gadā “Mazais Zemnieku kauss” pasākuma ietvaros notika kāds netipisks, bet ļoti svinīgs un AMK nozīmīgs notikums – svinības par godu ielas nosaukuma piešķiršanai. Iela, kas ved uz AMK šautuvei “Reišmalīši” tika nodēvēta par Mednieku ielu.

2019.gadā “Mazais Zemnieku kauss” izcīņai jau desmitgade. Paldies visām iesaistītajām pusēm, kas ticējuši, iesaistījušies un palīdzējuši šim notikumam kļūt par neatņemamu AMK tradīciju!

Copyright 2010 © Alojas Mednieku Klubs
Visas tiesības paturētas
Copyright 2010 © Alojas Mednieku Klubs
Starflix.lv